Data publikacji: 2021-09-30, 12:03

Ilość wyświetleń: 120

Film promujący region, piosenka „Na Roztocze”


Odsłuchaj

Powrót

Szanowni Państwo! 

Mam zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do obejrzenia filmu promującego naszą „Małą Ojczyznę”. Uczniowie naszej szkoły nagrali piosenkę pod tytułem „Na Roztocze” zachęcającą do odwiedzenia tego urokliwego zakątka Polski. 

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku” – jak powiedział Jan Paweł II będąc 12 czerwca 1999 roku w Zamościu. 

Zapraszam do odwiedzenia Szczebrzeszyna i naszej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie, z której pochodzą młodzi wykonawcy. Dzieciom akompaniują Pan Rafał Sudołowicz na gitarze i Pan Roman Śliwiński na banjo. 

Serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Szczebrzeszyna Henrykowi Matejowi za umożliwienie włączenia się uczniów naszej szkoły do promowania roztoczańskiej wspaniałej okolicy. Cieszymy się, że również Pan Burmistrz wziął udział w naszym filmie i wygłosił kilka miłych i serdecznych słów. Jesteśmy dumni z faktu, iż nasza piosenka znakomicie wplata się w nurt wychowania do wartości patriotycznych, estetycznych i ekologicznych. 

Podziękowania kieruję również do osób, które pracowały nad realizacją filmu: Pani Ewie Krupie (realizacja i montaż), Panu Sławomirowi Kwietniowi (dźwięk ) oraz Pani Agnieszce Wróbel (zdjęcia) na czele z Panem Sławomirem Kalitą Dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie. 

Film dostępny jest pod adresem https://youtu.be/C95IAIdDIB8


Jolanta Szpunar 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 

im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

Loga Unii Europejskiej, RP, lubelskiego