Data publikacji: 2024-06-07, 10:47

Ilość wyświetleń: 109

Niecodzienna uroczystość w Częstkowie


Odsłuchaj

Powrót

3 czerwca w dniu urodzin naszej Patronki Róży Zamoyskiej delegacja Społeczności Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie uczestniczyła w wyjątkowej uroczystości i wydarzeniu – nadaniu Szkole Podstawowej w Częstkowie imienia Róży Zamoyskiej oraz wręczeniu uczniom sztandaru.

Był to dla nas zaszczyt i miły obowiązek wynikający z potrzeby serca. Taki Patron zobowiązuje. Odczuwamy radość i dumę, że sławiliśmy dobre imię Róży Zamoyskiej na drugim krańcu Polski.

Było to możliwe dzięki zrozumieniu i pomocy udzielonej przez Pana Rafała Kowalika Burmistrza Szczebrzeszyna, któremu gorąco dziękujemy za okazane serce i pomocną dłoń w zorganizowaniu przejazdu na uroczystość, która odbyła się na Pomorzu, na Kaszubach w powiecie wejherowskim, w gminie Szemud.

Promowaliśmy nasze miasto Szczebrzeszyn ,,Małą Ojczyznę”, Zamojszczyznę, nasze kochane Roztocze, na którym Róża Zamoyska pozostawiła po Sobie swoją historię: Wielkiej Polki, Patriotki, Samarytanki, Kochającej Mamy i Żony, Szlachetnej Kobiety oraz pamięć, która nigdy nie zgaśnie o heroicznej Jej postawie w czasie II Wojny Światowej.

Od tego dnia Szkołę Podstawową Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie łączy ze Szkołą Podstawową im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie nie tylko wspólna Ojczyzna, lecz także wspólna Patronka. Pomorze i Roztocze zbliżyły się do siebie razem, połączyło nas gorące serce naszej Patronki- Róży Zamoyskiej.

Niech nowe pokolenie będzie naszą nadzieją i chlubą. Niech urasta w wartościach, które swoim życiem ukazała nam Róża Zamoyska.

Bądźmy godnymi reprezentantami Naszych Szkół i Swojego Patrona.

Na ręce Szanownej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Róży Zamoyskiej w Częstkowie - dla całej społeczności szkolnej oraz dla Pana Wójta Gminy Szemud i Pana Przewodniczącego Rady Gminy Szemud - składamy gorące i serdecznie podziękowania za zaproszenie, za atmosferę, która nam towarzyszyła, za gościnność z jaką spotkaliśmy się w czasie naszego pobytu w Państwa progach.

W imieniu Społeczności Szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

Z wyrazami szacunku i uznania

Jolanta Szpunar Dyrektor Szkoły

Szczebrzeszyn 3 czerwca 2024 rok

Galeria zdjęć


Loga Unii Europejskiej, RP, lubelskiego