Data publikacji: 2024-02-08, 8:08

Ilość wyświetleń: 56

Szczebrzeszyn jedną z aren Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich !!


Odsłuchaj

Powrót

Szczebrzeszyn jedną z aren Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich !!

Województwo Lubelskie w 2024 roku zostało wybrane gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w bloku sportów letnich. Jak dotąd nasz region trzykrotnie gościł uczestników wydarzenia w 1999, 2005 oraz w 2020 roku, wyłącznie w bloku halowym.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to największe krajowe zawody sportowe, będące mistrzostwami Polski w poszczególnych sportach. Startują w niej dzieci i młodzież w wieku 13-17 lat w kategorii kadet (junior młodszy). Odbywa się ona nieprzerwanie od 1995 roku, a od 2016 roku rozgrywana jest w 3 blokach: zimowym, halowym i letnim. Jak podkreślają władze województwa, do organizacji rywalizacji w poszczególnych sportach, po konsultacjach z samorządami, wojewódzkimi i okręgowymi związkami sportowymi – wybrano miasta, które posiadają odpowiednią infrastrukturę sportową oraz bazę noclegową i żywieniową pozwalającą na przygotowanie wydarzenia na wysokim poziomie.

Organizatorami zawodów w poszczególnych dyscyplinach będą:

Lublin , Zamość, Kraśnik, Tomaszów Lubelski, Bełżyce ,Poniatowa, Chełm, Biłgoraj ,Biała Podlaska, Powiat Kraśnicki i wśród nich Szczebrzeszyn

W tej prestiżowej imprezie obiekty Centrum Sportu i Rekreacji staną się areną zmagań kobiecej piłki nożnej.

Loga Unii Europejskiej, RP, lubelskiego